Kamery IP
Najnowsza technologicznie grupa kamer do realizacji monitoringu wizyjnego w dowolnych obiektach zarówno wewnątrz jak i w warunkach zewnętrznych. Kamery IP to urządzenia, które zostały stworzone do pracy w sieciach komputerowych (teleinformatycznych) z wykorzystaniem protokołu sieciowego TCP/IP. Jest to ta sama technologia, której używają sieci komputerowe LAN oraz cała sieć internetowa. Dzięki temu kamery mogą pracować z wykorzystaniem infrastruktury sieci komputerowych, oraz umożliwiają zarządzanie i podgląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu.
Kamery IP: zewnętrzne i wewnętrzne - bogaty wybór
Kamery megapikselowe IP to nowoczesne i superwydajne kamery stosowane w najbardziej wymagających sieciach monitoringu dozorowego oferujące w przypadku kamer sieciowych IP możliwość funkcjonowania w sieciach teleinformatycznych oraz w przypadku kamer megapikselowych rejestrowanie obrazu w wysokich rozdzielczościach dochodzących do kilku megapikseli. Dodatkowo dostępne są kamery IP wyposażone w bezprzewodowy interfejs sieciowy, co pozwala na bezprzewodową instalację kamery z użyciem technologii WiFI. Stworzenie funkcjonalnego i niezawodnego systemu dozorowego nigdy wcześniej nie dawało tak szerokich możliwości.
Rozwiązania monitoringu sieciowego IP oparte o protokół TCP/IP to najbardziej uniwersalne i zaawansowane technologicznie środki do realizacji monitoringu przemysłowego z najwyższej półki. Do zalet wykorzystania kamer IP można zaliczyć cały szereg korzyści jakie płyną z zastosowania technologii sieciowej:
-
Możliwość transmisji danych i zasilania z użyciem jednego okablowania, w przypadku technologii (Power over Ethernet) zasilanie i dane są przesyłane kablem co redukuję problematykę okablowania i instalacji systemu oraz pozwala zredukować koszty, dodatkowo rekonfiguracja lub zmiana rozmieszenia kamer nie niesie za sobą tak znacznych komplikacji jak w przypadku monitoringu opartego na telewizji przemysłowej i kablach koncentrycznych BNC, PoE skrętka UTP/FTP.
-
Możliwość redukcji niezbędnego okablowania oraz tym samym obniżenie kosztów budowy i późniejszej modernizacji sieci monitoringu wizyjnego sprawia, że rozwiązania sieciowe mają zastosowanie nie tylko w stacjonarnych instalacjach ale również w tymczasowych systemach dozoru , wykańczanych posesjach i innych miejscach gdzie monitoring będzie realizowany przez określony czas, np placach budowy, parkingach.
-
Kamery sieciowe wyposażone w oświetlacz IR umożliwiają rejestrację obrazów w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych nie ustępując funkcjonalności analogowych kamer przemysłowych, dzięki temu monitoring może odbywać się nawet w kompletnych ciemnościach bez utraty kontroli wizualnej nad chronionym obszarem, w przypadku rozległego pola widzenia kamery jest możliwość zastosowania dodatkowych oświetlaczy podczerwienii (oświetlaczy IR) celem doświetlenia sceny, którą rejestruje kadr kamery.
-
Wysokie rozdzielczości rejestrowanego obrazu zapewniają szersze możliwości wykorzystania jako materiału dowodowego oraz w czynnościach procesowych do osób niepowołanych lub znajdujących się w obserwowanym obszarze, dzięki wysoko wydajnym przetwornikom obrazu z megapikselowymi matrycami zyskujemy wysokie rozdzielczości rejestrowanych klatek obrazu, mamy do dyspozycji więcej szczegółów w nieosiągalnej w analogowej jakości, co pozwoli na rozpoznanie twarzy, czy rozpoznawanie rejestracji samochodów.
-
Rozwiązania z grupy kamer megapikselowych/IP oferują znacznie szersze możliwości obróbki cyfrowej i z zachowaniem wysokich parametrów i szczegółowości zapisywanych obrazów oraz dźwięku, wydajna kompresja obrazu H.264 zapewnia redukcję objętości danych nawet do 90% zwiększając czas dostępnych danych zapisanych w archiwum rejestratora.
-
Pełne możliwości zarządzania parametrami oraz trybami pracy kamer IP poprzez aplikacje dostępne w sieci lokalnej lub nawet w sieci globalnej internet, rozwój urządzeń sieciowych oraz urządzeń mobilnych umożliwia obecnie zarządzanie i podgląd z kamer z komputerów, tabletów oraz telefonów.
-
W przypadku możliwośći sterowania za pośrednictwem dedykowanych aplikacji, jest również opcja sterowania z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca wyposażonego w łącze internetowe w tym centrum danych CCTV, kamer IP szybkoobrotowych PTZ.
-
Możliwość wykorzystania technologii bezprzewodowej, która redukuje problematykę okablowania i zwiększa praktyczne możliwości zastosowania oraz wyposażonych w bezprzewodowe karty sieciowe, kamer IP, kamer megapikselowych WLAN.
-
W zakresie archiwizacji danych z kamer możliwa jest współpraca za pośrednictwem sieci o megabitowych przepustowościach, sieciowymi rejestratorami obrazu NVR.
-
Dostępne są różne warianty obudowy, tym samym mamy do dyspozycji kamery IP przystosowane do pracy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Prezentowana oferta zawiera rozwiązania sieciowe takich marek jak: Dahua Technology, HIKVISION, IPOX.