Automatyka hotelowa Roger
Automatyka hotelowa ROGER
Firma Roger oferuje kontrolę dostępu oraz automatykę hotelową na bazie trzech możliwych scenariuszy:
- W ramach systemu RACS 4
- W ramach systemu RACS 5
- W ramach dedykowanych do zastosowań hotelowych kontrolerów HRC402DR oraz HRC102DR
W ramach scenariusza na bazie systemu RACS 4 możliwa jest obsługa dostępu do pokojów hotelowych oraz pomieszczeń wspólnych. W zakresie automatyki system oferuje możliwość wykorzystania inteligentnej kieszeni na kartę zbliżeniową, która sterowania zasilaniem elektrycznym pokoju. Wariant na bazie systemu RACS 4 przeznaczony jest przede wszystkim do pensjonatów oraz małych hoteli.
Automatyka w ramach systemu RACS 5 może być stosowana w hotelach dowolnej wielkości, lecz o typowych wymaganiach odnoszących się do automatyki pokojowej. System RACS 5 oferuje zaawansowaną kontrolę dostępu do pokoi hotelowych oraz pomieszczeń wspólnych. W ramach automatyki możliwe jest sterowanie elektrycznością w tym scenami świetlnymi, a także realizacja typowych sygnalizacji hotelowych (Nie przeszkadzać, Posprzątać, Bufet itp.) System można integrować programowo z zewnętrznym oprogramowaniem za pośrednictwem tzw. Serwera Integracji.
Rozwiązanie oparte na kontrolerach HRC i sprzęcie uzupełniającym umożliwia:
- kontrolę dostępu do pokoi hotelowych i pomieszczeń współdzielonych (korytarz, parking, windy, sale konferencyjne, basen, siłownia, itp.)
- sterowanie klimatyzacją/ogrzewaniem/chłodzeniem w pomieszczeniu hotelowym (panel AC z czujnikiem temp.)
- sterowanie zasilaniem i oświetleniem (kieszeń na kartę)
- ustanowienie systemu przyzywowego (pomoc dla niepełnosprawnych, wezwanie pomocy, wezwanie kierownika/asysty itp.)
- sygnalizację stanów alarmowych (wejście siłowe, zbyt długo otwarte drzwi)
- sygnalizację potrzeb dla obsługi hotelowej (nie przeszkadzać, proszę posprzątać)
Automatyka oparta na kontrolerach HRC jest przeznaczona dla integratorów, którzy na bazie oferowanych przez firmę Roger urządzeń oraz protokołu komunikacyjnego są gotowi do opracowania własnego oprogramowania zarządzającego. Protokół może zostać udostępniony po podpisaniu umowy o poufności.