Gniazdo GNW24 służy do podłączenia czujki OSD23 do typowego systemu alarmowego pracujące przy napięciu zasilającym w linii dozorowej 24V. Oprócz właściwego zasilania czujki gniazdo LEP GNW24 umożliwia podłączenie izolowanej galwanicznie linii alarmowej, linii sabotażowej oraz pozwala na łatwe odłączenie czujki z miejsca zainstalowania dla celów serwisowych - czyszczenie.
Alarm
Trzy styki przekaźnika, rysunek na laminacie gniazda pokazuje stan styków przekaźnika przy braku zasilania cewki przekaźnika (kotwica zwolniona). Od strony lutowniczej obwodu elektronicznego gniazda jest dostępny przełącznik NC-NO, zrealizowany za pomocą kropli cyny. Do przełączenia potrzebna jest lutownica. Cynowa zworka w pozycji NC - kotwica przekaźnika przyciągnięta przy zasilaniu i brak alarmu (stan dozorowania) - zwarte styki 3 i . W stanie alarmowania kotwica jest zwalniania - zwarte styki 4 i 5. Cynowa zworka w pozycji NO - kotwica przekaźnika zwolniona przy zasilaniu i braku alarmu (stan dozorowania) - zwarte styki 4 i 5. W stanie alarmowania kotwica jest przyciągana - zwarte styki 3 i 4.
Gniazdo GNW24 zbudowane jest jako pojedynczy moduł elektroniczny osadzony w obudowie z tworzywa sztucznego przystosowanej do montażu na suficie za pomocą np. kołków rozporowych w rozstawie 90mm. Urządzenie wyposażone jest w złącza umożliwiające podłączenie czujki OSD23/03 oraz złącza śrubowe stanowiące listwę zaciskową linii dozorowej. Styki przekaźnika alarmowego (3,4,5) i mikroprzełącznika sabotażowego TAMPER (6,7) są odizolowane od części elektronicznej modułu. Obudowa posiada (zrealizowaną w postaci plastikowego zatrzasku) mechaniczną blokadę uniemożliwiającą wymontowanie czujki OSD23 z gniazda bez użycia klucza. rezygnacja z blokady polega na wyłamaniu plastikowego zatrzasku przed wkręceniem czujki.