Czujka OD850-F1E TriTech jest przeznaczona do zastosowań zewnętrznych oraz do pracy w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Zastosowane w czujce metody przetwarzania sygnału Motion Analyzer II oraz oparta o pomiar przemieszczenia liniowego Linear Travel Distance (LTD) zapewniają doskonałe parametry wykrywania ludzi przy jednoczesnym ignorowaniu poruszających się, lecz nie przemieszczających się obiektów takich jak gałęzie drzew. Zaawansowane techniki przetwarzania sygnału w połączeniu z doskonałą konstrukcją mechaniczną sprawiają, że czujka idealnie sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych.
Technologia Motion Analyzer II
Dzięki technologii Motion Analyzer II decyzja o uaktywnieniu alarmu podejmowana jest na podstawie analiz taktowania, amplitudy, czasu trwania i polaryzacji sygnałów wykonywanych przy użyciu różnych progów i okien czasowych. Dzięki temu ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury i nagłe zmiany oświetlenia spowodowane grzejnikami i klimatyzacją, cyrkulacją gorącego i zimnego powietrza, promieniami słonecznymi, wyładowaniami.
Dwa poziomy czułości
Użytkownik ma do wyboru dwa poziomy czułości podsystemu PIR:
Czułość standardowa jest zalecana, jeśli należy zminimalizować liczbę fałszywych alarmów. W tym ustawieniu tolerowane są ekstremalne warunki otoczenia.
Czułość pośrednia jest zalecana w miejscach, gdzie potencjalny intruz pokrywałby tylko niewielką część chronionego obszaru. W tym ustawieniu czujka toleruje normalne warunki otoczenia. Pozwala to na szybsze rozpoznanie intruzów, ale może wywoływać więcej fałszywych alarmów.
Przetwarzanie sygnałów z podsystemu mikrofalowego na podstawie pomiaru przemieszczenia liniowego
Technologia analizy ruchu wykorzystująca zjawisko Dopplera do pomiarów odległości między intruzem, a detektorem, której zadaniem jest eliminacja alarmów niepochodzących od człowieka, tj. ruchy gałęzi i liści.
Tryb AND/OR
Ustawienie tego mikroprzełącznika decyduje o tym, czy czujka zgłasza sytuacje alarmowe w trybie AND (gdy stan alarmowy jest wykrywany przez oba podsystemy równocześnie) czy w trybie OR (gdy stan alarmowy jest wykrywany przez podsystem PIR lub mikrofalowy). Tryb OR umożliwia w pewnych warunkach szybsze wykrywanie, ponieważ przekaźnik alarmowy czujki jest uaktywniany na podstawie sygnału już z tylko jednego podsystemu. Oprócz wybrania przełącznikiem DIP trybu OR należy przeciąć zworkę, aby uniknąć przypadkowego użycia trybu OR.
Niewrażliwość na cyrkulację powietrza i owady
Dzięki hermetycznie zamkniętej komorze optycznej cyrkulacja powietrza i owady nie mają wpływu na działanie czujki.