Zadaniem systemu ACSP jest skuteczne wykrycie pożaru w jego najwcześniejszej fazie, zasygnalizowanie tej sytuacji optycznie lub akustycznie, a także powiadomienie odpowiednich służb.
Ostrzegacz do zastosowań zewnętrznych ROP-401 umożliwia ręczne wywołanie alarmu w przypadku zauważenia pożaru. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w linii dozorowej adresowalnej centrali sygnalizacji pożarowej ACSP-402.
Wgląd w stan systemu z dowolnego miejsca
Zdalny dostęp do stanu systemu możemy uzyskać za pomocą aplikacji Virtual APSP. Dostępna zarówno na komputery, jak i na urządzenia mobilne.
Połączenie z centralą odbywa się za pośrednictwem modułu ethernetowego, a przesyłane dane są szyfrowane. W ten sposób sprawdzić można nie tylko kwestie serwisowe, ale także przejrzeć bieżące alarmy lub historię zdarzeń.
Wygodna i łatwa konfiguracja
System ACSP można skonfigurować oraz zmieniać jego ustawienia za pomocą przycisków panelu centrali. Drugim, a zarazem wygodniejszym i bardziej przyjaznym sposobem jest praca z wykorzystaniem oprogramowania ACSP Soft.
W procesie identyfikacji centrala automatycznie wykrywa topologię oraz wszystkie urządzenia pętlowe – struktura zostaje od razu odwzorowana graficznie w programie. Proces automatycznej identyfikacji kończy się gotowością systemu do pracy – w podstawowej konfiguracji.
Oprogramowanie usprawnia diagnostykę ewentualnych problemów instalacyjnych, związanych np. z okablowaniem, i ułatwia ich lokalizację. Dostępna jest funkcja weryfikacji elementów pętlowych, która w przypadku uruchomienia sprawdzi, jakie zmiany zostały wprowadzone od poprzedniej identyfikacji.
Dlaczego system ACSP?
precyzyjna lokalizacja miejsca wystąpienia zagrożenia pożarem dzięki adresowaniu urządzeń
rozwiązania obniżające koszty instalacji – m.in. pojedynczy akumulator rezerwowy
efektywne funkcje przyspieszające konserwację – m.in. test jednoosobowy
zaawansowana diagnostyka umożliwiająca szybsze śledzenie ewentualnych zakłóceń pracy całego systemu i poszczególnych urządzeń
łatwy i wygodny proces programowania
czytelny podgląd stanu systemu w aplikacji na komputer i urządzenia mobilne
integracja z INTEGRUM w celu wizualizacji aktualnego stanu systemu
możliwość zdalnej obsługi z wykorzystaniem panelu wyniesionego
specjalne wejścia/wyjścia do nadzorowania i sterowania urządzeniami innych firm: m.in. systemem oddymiania czy sterownikami wind
możliwość włączenia do instalacji istniejących części systemu konwencjonalnego CSP