Zasilacz buforowy PSB-24V10A przeznaczony jest do nieprzerwanego zasilania urządzeń wymagających stabilizowanego napięcia 24V DC (+/-15%). Zasilacz dostarcza napięcia U=27,6V DC o wydajności prądowej:
Prąd wyjściowy 9A + 1A ładowanie akumulatora
Prąd wyjściowy 8A + 2A ładowanie akumulatora
Prąd wyjściowy 6A + 4A ładowanie akumulatora
Sumaryczny prąd odbiorników + akumulator wynosi max. 10A.
W przypadku zaniku napięcia sieciowego następuje natychmiastowe przełączenie na zasilanie akumulatorowe. Zasilacz jest wyposażony w zabezpieczenie przeciwzwarciowe, przeciążeniowe, przepięciowe oraz nadnapięciowe.
Zasilacz wyposażony jest w diodę sygnalizującą obecność napięcia na wyjściu zasilacza, umieszczoną na PCB modułu zasilacza. Ponadto sygnalizację można poszerzyć za pomocą opcjonalnego modułu PKAZ168:
Zielona LED AC
świeci - zasilacz zasilany napięciem 230 V
nie świeci - brak napięcia 230 V, praca z akumulatora
Zielona LED DC
świeci - obecność napięcia na wyjściu zasilacza
nie świeci - brak napięcia na wyjściu zasilacza
Czerwona LED APS
nie świeci – brak awarii
świeci - sygnalizuje stan awarii akumulatora
Zabezpieczenia
Do bezpiecznego użytkowania oraz ochrony przed uszkodzeniami, zasilacz PSB-24V10A został wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak:
SCP - zabezpieczenie zwarciowe - przekroczenie znamionowego prądu wyjściowego prowadzi do wyłączenia części sieciowej zasilacza, urządzenie pozostaje w tym stanie do czasu ustąpienia przeciążenia.
OVP - zabezpieczenie przepięciowe - zasilacz jest wyposażony w elementy elektroniczne, których zadaniem jest pochłanianie energii przepięć które mogą być indukowane na przewodach podłączonych do zacisków. Elementy te z jednej strony chronią moduł elektroniczny zasilacza a z drugiej ograniczają wpływ przepięć na urządzenia podłączone do jego wyjść.
OLP - zabezpieczenie przeciążeniowe - zabezpiecza przed przeciążeniem całego zasilacza (nie ograniczając się do poszczególnych linii).
OHP - zabezpieczenie termiczne - przekroczenie dopuszczalnej temperatury modułu elektronicznego zasilacza wyłącza urządzenie do momentu ostygnięcia po którym następuje samoczynne wznowienie pracy.
Pomiędzy obwodem wejściowym (sieciowym) a obwodami wyjściowymi zasilacza: 2500V/AC min
Pomiędzy obwodem wejściowym a obwodem ochronnym: 1500V/AC min
Pomiędzy obwodem wyjściowym a obwodem ochronnym: 500V/AC min
Rezystancja izolacji
Pomiędzy obwodem wejściowym a wyjściowym lub ochronnym: 100 MΩ, 500V/DC