Rodzina produktów bezprzewodowych ABAX 2 wykorzystywana jest do realizacji ochrony obiektu – zarówno budynku, jak i terenu wokół niego. Urządzenia te można z powodzeniem zastosować także do realizacji automatyki budynkowej. Dzięki temu umożliwiają wyjątkowe połączenie: bezpieczeństwa i komfortu.
Przycisk APB-200 służy do wywołania alarmu napadowego lub wezwania pomocy. Może być też wykorzystywany do sterowania pracą różnych urządzeń (np. urządzeń systemu automatyki lub kontroli dostępu). Przeznaczony jest do pracy w ramach dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX 2.
Przycisk jest obsługiwany przez:
kontroler ACU-220 / ACU-280 z wersją oprogramowania 6.03 (lub nowszą)
retransmiter ARU-200
Opis płytki elektroniki
Bateria (CR14250)
Styk sabotażowy reagujący na oderwanie od podłoża
Przycisk
Dioda LED
Styk sabotażowy reagujący na otwarcie obudowy
Otwór na wkręt mocujący
Współpraca między urządzeniami w ramach systemów ABAX 2 i ABAX
pełna funkcjonalność urządzeń
komunikacja w paśmie częstotliwości 868 MHz - 4 kanały
większe zasięgi w terenie otwartym
czujki, sygnalizatory i ekspandery - do 2000m
piloty dwukierunkowe - do 1200m
manipulatory - do 800m
do 8 lat nieprzerwanej pracy urządzeń zasilanych bateryjnie bez konieczności wymiany baterii
ograniczona funkcjonalność urządzeń ABAX 2
komunikacja w paśmie częstotliwości 868 MHz - 1 kanał
zasięg - do 500m w terenie otwartym
brak obsługi retransmitera ARU-200
Wszechstronne zastosowanie
ABAX 2 idealnie sprawdzi się jako rozwiązanie bezprzewodowe dla systemów alarmowych bazujących na centralach INTEGRA, INTEGRA Plus oraz VERSA.
W połączeniu z tymi urządzeniami oferuje więcej możliwości. ABAX 2 może także współpracować z dowolną centralą alarmową lub sterownikiem automatyki, jak również – w określonych przypadkach – pracować autonomicznie.
Dwukierunkowa łączność radiowa – wszystkie przesyłane komunikaty są potwierdzane – w połączeniu z szyfrowaniem AES sprawiają, że ABAX 2 oferuje pewność dostarczenia informacji osiągalną do niedawna jedynie w tradycyjnych instalacjach przewodowych.
Zaawansowane mechanizmy oszczędzania energii umożliwiają długotrwałą eksploatację urządzeń zasilanych bateryjnie – w przypadku niektórych urządzeń nawet do 8 lat.