Bariery alarmowe
Do czego służy bariera podczerwieni?
Aktywna bariera podczerwieni optycznej oferuje skuteczny i niezawodny sposób ochrony obwodowej w wewnątrz i na zewnątrz budynków. Każda bariera podczerwieni składa się z odbiornika i nadajnika wyposażonego w promienie podczerwieni. Zainstalowane naprzeciwko siebie wzdłuż odległość ochronnej, pozwalają na stworzenie profesionalnej niedostrzegalnej i niewidocznej strefy wykrywania .
Charakterystyka barier podczerwieni
Chroniona strefa może mieć nawet powyżej 500 400 metrów (ograniczona do 200 metrów na zewnątrz w warunkach gęstej mgły). Każda bariera podczerwieni posiada termostat grzałki, który jest sterowany z każdej komórki podczerwieni. Grzałka zapobiega kondensacji w ekstremalnych warunkach pogodowych. Urządzenie jest tak skonfigurowane, że w przypadku załamania dwóch sąsiadujących ze sobą wiązek światła lub jednego dopływającego z opóźnieniem spowoduje uruchomienie alarmu, pozwalając na wykrywanie i indeksowanie intruzów.
Gdzie stosować bariery podczerwieni?
Podczas przekraczania strefy chronionej przez intruza zostaje automatycznie wyzwalany alarm, dzięki temu zostajemy poinformowani o wtargnięciu niepożądanych osób. O wydajność detekcji zależy relacja między wysokością strefy wykrywania i wysokością kolumn. Wysokość kolumn nie powinna być większa niż 40 cm, dzięki temu jest nie zawodna do ochrony przed wtargnięciem. Dzięki zdolności adaptacji i różnych technologii pozwala barierze na wykonania wiele zadań poprzez zarządzanie alarmem, kolumną wielkość, położeniem i liczbą kolumn. Nowa generacja barier pozwala na konfiguracje zapory sieciowej lokalnie lub zdalnie. Bariery podczerwieni wykorzystywane są od małych ekonomicznych rozwiązań do maksimum bezpieczeństwa aplikacji. Bariery są dostępne w wersji bezprzewodowej i słonecznej do tymczasowej ochrony w miejsc lub gdy zasilanie elektryczne nie jest dostępne.